TÜRKİYE NASIL İŞGAL EDİLECEK?

“””Bir kaos çıkması halinde, çatışmayı önlemek adına NATO’nun “Çok Yüksek Hazırlık Seviyeli Müşterek Görev Kuvveti” adını verdiği gücü hiç kimseye sormadan 48 ila 72 saat içinde olay yerinde olabilmesi için. Devreye Meclis’in girmesi süreci uzatacağından, bu karar ile TBMM devre dışı bırakılıyor.”””

 Bu ne demek biliyor musunuz?

Öncelikle aşağıda vereceğim şu adrese giriniz.  Devletin resmi gazetesidir bu adres:

“Bakanlar Kurulunun bu kararı, NATO’nun 2014’te Galler’deki zirvesinde “çatışma bölgelerine 48 saat içinde müdahale edebilecek” uluslararası bir güce kavuşulmasını kabul ettiği eylem planı muvacehesince alınmıştı.

NATO’nun bu çok yüksek hazırlık seviyeli müşterek görev kuvvetine kısaca VJTF adı veriliyor.

Bu ne demek? Bu şu demek;

VJTF birlikleri, sınır geçişlerinde kontrole takılmadan, Türkiye’de çatışma yaşanan herhangi bölgesine anında intikal edebilecek,

NATO askerlerinin Türkiye’de görevlendirilmesi halinde, hangi üslerin, limanların, sınır kapılarının kullanılacağı bir eşgüdüm kurulu tarafından belirlenecek.

Boğazlardan geçiş konusundaysa Montrö Sözleşmesi hükümleri saklı tutulacak.

VJTF’in farklı ülkelerden 5 bin askerin yer alacağı bir tugay büyüklüğündeki gücü, kara, deniz, hava ve özel kuvvetlerden oluşuyor. NATO’nun müdahil olacağı bir kriz ya da çatışma anında 48-72 saat, ana unsurlar ise 5-7 gün içerisinde görev yerine intikal edecek.”

http://www.resmigazete.gov.tr/main.aspx?home=http%3A%2F%2Fwww.resmigazete.gov.tr

%2Feskiler%2F2016%2F06%2F20160601.htm&main=

http%3A%2F%2Fwww.

resmigazete.gov.tr%2Feskiler%2F2016%2F06%2F20

160601.htm  

 Burada:

BAKANLAR KURULU KARARLARI

2016/8857     Ilısu Barajı ve HES Projesinin Yapımından Etkilenen Ailelerin Yeni Yerleşim Alanına Nakilleri, Hak Sahiplikleri ve Borçlandırılmalarına İlişkin Usul ve Esaslarda Değişiklik Yapılmasına Dair Karar

2016/8858     Çok Yüksek Hazırlık Seviyeli Müşterek Görev Kuvvetinin Faaliyetine İlişkin Esaslar Hakkında Karar

2016/8860     Şırnak İli, Cizre İlçesi, Kuştepe, Cudi, Sur, Dağ Kapı, Kale, Şah, Yafes, Alibey ve Nur Mahalleleri İçerisinde Bulunan Alanın Riskli Alan İlan Edilmesi Hakkında Karar

2016/8861     Şırnak İli, İdil İlçesi, Aşağı, Yukarı, Atakent, Yenimahalle ve Turgut Özal Mahalleleri İçerisinde Bulunan Alanın Riskli Alan İlan Edilmesi Hakkında Karar

Şu parağrafta  bulunan  2016/8858     Çok Yüksek Hazırlık Seviyeli Müşterek Görev Kuvvetinin Faaliyetine İlişkin Esaslar Hakkında Karar  linkini  tıklarsanız  bir  pdf  dosyası inecektir.  O pdf dosyasında kabul edilen maddeleri bende aşağıda vereceğim. Linkleri vermemin sebebi yazımın atmasyon olmdığını,  kaynağımın devletin resmi gazetesi olduğunu ispat etmektir.  Şimdi tekrar  en başta yazdıklarımı  yazayım:

“””Bir kaos çıkması halinde, çatışmayı önlemek adına NATO’nun “Çok Yüksek Hazırlık Seviyeli Müşterek Görev Kuvveti” adını verdiği gücü hiç kimseye sormadan 48 ila 72 saat içinde olay yerinde olabilmesi için. Devreye Meclis’in girmesi süreci uzatacağından, bu karar ile TBMM devre dışı bırakılıyor.”””

Evet .. 1 Haziran 2016 Tarihli ve 29729 Sayılı Resmî Gazete de kabul edilen   2016/8858     Çok Yüksek Hazırlık Seviyeli Müşterek Görev Kuvvetinin Faaliyetine İlişkin Esaslar Hakkında Karar  ile  eğer ülkemizde bir  kaos çıkar ve 48 saat  engellenemezse 5000  nato askeri,  72 saat engellenemezse 10000 nato askeri daha meclisimize, başbakanımıza yada cumhurbaşkanımıza sormadan direk ülkemize  dalabilir. Bu maddenin  açıklaması budur. Diğer kabul eden NATO ülkelerinde de uygulanan hali budur.

Biz bunu kabul ettikten 45 gün sonra  darbe gördük arkadaşlar. Eğer o darbede kaos  48 saat sürse zaten NATO işgaline  uğrayacaktık. Üstelik de kabul ettiğimiz bu karar gereği de  yasal bir  işgal olacaktı..    Şimdi ..  Ben hep diyorum ya  yakında bir  işgal olacak diye..  Aha işte bu maddeyi bildiğim için diyorum..  Bu maddeye dayanarak yapacaklar  işgali..  Artık bir  suikast  sonrası çıkan olaylar mı olur?  Yoksa bir gösteri miting  sonrası kan dökülür  öyle mi olur  bilemem..  Ama  önce  bir  kaos  çıkaracaklar..   48 saat  ve  üstü sürmesini  sağlayacaklar..   VE  sonrasında ise  bu karara  binaen NATO gücü  ayağına  yatarak dalacak  İngilizler…   Haa.. Başarırlar, başaramazlar, girişim aşamasında kalır..  Bilemem..  Ama  deneyecekleri şey bu…  Şimdi  lafı uzatmadan o  pdf  dosyasının içinde  yer  alan kararlarıda aşağı sunuyorum.  Allah yardımcımız olsun. 

ALINAN BASİ GEÇEN KARARLARI AŞAĞIYA RESİM OLARAK YÜKLÜYORUZ.  ŞURAYI TIKLAYARAK PDF FORMATINDA DA İNDİREBİLİRSİNİZ:  TIKLAYINIZ:

KARARLAR  RESİM HALİNDE:

Karar Sayısı : 2016/8858

1 2 3 4 5 6 7

FİKİR PAYLAŞIMI İÇİN  BENİ FACEBOOKTAN EKLEYEBİLİRSİNİZ:  https://www.facebook.com/sahincimi 

YADA SAFAMI BEĞENEBİLİRSİNİZ:   https://www.facebook.com/konyaninsesisitesi/ 

Check Also

Kütüb-i Sitte

Hadis Yazarları Hakkında Kısa Bilgi

Öncelikle hadis nedir ile başlayalım. Hadis: Hadis, İslam dininde,  Peygamberimiz Hz Muhammed’in (as) değişik olaylar …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.